Skip to content

REKOMENDOWANY SPRZĘT

Rekomendowany sprzęt
Rekomendowany sprzęt

Młody szachista powinien mieć w domu dobry sprzęt szachowy (przede wszystkim szachy i szachownicę). Niestety, bardzo trudno jest kupić profesjonalne szachy w zwykłym sklepie, dlatego warto dokonać zakupu w internetowym sklepie szachowym. Poniżej proponowane zestawy szachów:

1) Szachy firmy DGT – Chess Set Timeless, które są używane na najważniejszych turniejach na świecie (wspaniała jakość, wysoka cena):

zestaw szachów DGT,
zestaw w sklepie internetowym producenta

2) Szachy Staunton Nr 5 lub Nr 6 firmy Węgiel w worku lub w drewnianej kasetce z szachownicą drewnianą lub tekturową – od wielu lat najpopularniejsze w Polsce, w rozsądnej cenie…

a) Staunton Nr 6 w kasetce lub Staunton Nr 6 w worku + szachownica tekturowa,

b) Staunton Nr 6 w kasetce lub Staunton Nr 6 w worku + szachownica drewniana,

c) Staunton Nr 5 w kasetce lub Staunton Nr 5 w worku + szachownica drewniana,

d) Staunton Nr 6 z drewnianą szachownicą składaną.

3) Plastikowe figury Staunton. Dobrej jakości i w świetnej cenie. Najlepszy jest zestaw figur Nr 6 z szachownicą tekturową. Zestaw figur Nr 4 jest bardzo dobry dla przedszkolaków, lecz trudno dostać do nich dobrej jakości szachownice (szachownica z tworzywa jest łatwa do złamania przy złożeniu w nieodpowiednią stronę, a szachownice zwijane mają zazwyczaj nieco za duże pola i ulegają wygięciom)

a) plastikowe figury Staunton Nr 6 + szachownica tekturowa,

b) plastikowe figury Staunton Nr 4 + szachownica z tworzywa lub szachownica zwijana

4) Zegar szachowy: dwa najlepsze obecnie profesjonalne zegary szachowe to: DGT 3000 oraz DGT 2010. Najlepszy zegar treningowy to DGT 1002 (znacznie tańszy, mała ilość funkcji, łatwy do uszkodzenia przy niewłaściwej obsłudze). Ciekawym rozwiązaniem przystępnym cenowo może być zegar LEAP KK9908.

Rekomendowane sklepy szachowe do dalszych poszukiwań:

Caissa.pl

ZegarySzachowe.pl